Dr n. med. Wojciech Nowak

Wojciech Nowak ukończył studia z optometrii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza oraz studium doktoranckie na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Swoją pracę doktorską obronił z wyróżnieniem – zajmując się zagadnieniami procesu widzenia u osób uprawiających sport.

Dr Wojciech Nowak uczestniczył w licznych szkoleniach w Polsce i za granicą. Jest członkiem takich organizacji jak: Brytyjskie Towarzystwo Soczewek Kontaktowych (BCLA), Stowarzyszenie Nauczycieli Soczewek Kontaktowych (IACLE), Polskie Towarzystwo Optyki i Optometrii (PTOO).

W swojej codziennej praktyce specjalizuje się w zagadnieniach związanych z korekcją wad wzroku za pomocą nowoczesnych rozwiązań optycznych – w tym okularów progresywnych. Zajmuje się korekcją nietypowych wad wzroku oraz zaburzeń widzenia obuocznego u dzieci i dorosłych. Dobiera specjalistyczne soczewki kontaktowe takie jak: sztywne, hybrydowe, skleralne, protetyczne. Ogromną uwagę przykłada do zagadnień hamowania rozwoju krótkowzroczności u dzieci – stosując takie rozwiązania jak soczewki ortokorekcyjne. Jest czynnym wykładowcą prowadzącym prelekcje, szkolenia w Polsce i za granicą.